Cargo Tricycle Lukket kasse Rickshaw Med front Cab Express mad levering last trehjulet cykel









(1) Alle campingvogne vedtager loddede radiatorer af bilstrukturen, som har god varmeafledningseffekt. Samtidig tilføjes ekstra vandtanke for at øge vandtankens kapacitet.
(2) Begge 80W blæsermotorer har høj effekt og god varmeafledningseffekt, hvilket i høj grad forlænger motorens levetid.
(3) Den overordnede ramme i bilstrukturen har bedre integritet, stærkere bæreevne, enkel og smuk og let vedligeholdelse af motoren (nogle modeller har tilføjet forstærkning i længderetningen), ingen svejsepunkter i bunden af den langsgående stråle og ingen yderligere bjælker, Det er ikke kun praktisk til vedligeholdelse, men undgår også stress og svejsefejl forårsaget af svejsning, og sikrer, at rammen ikke går i stykker.
(4) Forstærket design af campingvognens hoved:
en. Forbindelsesdelen af stigrøret vedtager bøjle for at styrke svejsning.
b. Fjernlysrøret er 80*80*5 fortykket og fortykket rektangulært rør.
c. Den nedre ende af hovedrøret og rammen har en sammensat forstærket struktur.
(5) Dobbelt støddæmpningssystem foran og bag motor
(6) Alle campingvogne af håndtag har kuglelejehåndtag
(7) Fortykket galvaniseret brændstoftank med vandret stabilisatorstang som standard.
Samtidig er virksomheden også engageret i forskning og udvikling, produktion og anvendelse af nye og miljøvenlige energibesparende køretøjer.
1. Afrika-serie trehjulede motorcykler: Q3, Prince Edward, Prince II osv.
2. Sydamerikanske modeller: Enkelt dobbeltlampeskur, Q8, Dayangshen nr. 2 osv.
3. Modeller i Sydøstasien: Prince I, Wuyang, fuldt lukket bus osv.
4. Typer af specialkøretøjer: vandtankskibe, skraldelastbiler, varevogne, ambulancer osv.
5. Trehjulede motorcykler er grundlæggende transportkøretøjer og er velegnede til brug i hårde klimatiske miljøer som f.eks. Landdistrikter, kulminer, skove, sne og bjerge. Sammenlignet med biler er trehjulede motorcykler billigere og har et bredere anvendelsesområde. Det er lettere at køre.
| vare | værdi |
| Brugt til | Last |
| Kørselstype | Motoriseret |
| Kropstype | Lukket |
| Certificering | CCC, ISO9001 |
| Strøm | & gt; 800W |
| Spænding | 12V |
| Forskydning | & gt; 250cc |
| Mærke navn | DAYANG |
| Oprindelsessted | Chongqing, Kina |
| Størrelse | 3.0*15*1.4m |
| Produktnavn | Last trehjulet cykel |
| Farve | Tilpasset |
| Motor | 250cc, AIR-køling |
| Bagaksel | Dongba halvflydende Changan 220-strenget bagaksel |
| Kabine | Halvkabine, jernmateriale |
| Støddæmper foran | 06 |
| Bageste fjederblade | 5+2 |
| Bagbremse | Hydraulisk |
| For-/bagdæk | 5.0-12 |
| Bagagerums størrelse | 1.7*1.25*1.3m |
Populære tags: ekspres mad levering last trehjulet cykel, Kina, leverandører, producenter, fabrik, tilpasset, høj kvalitet, til salg












